10 września 2014 20:36

33. Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego – relacja

DSCF7088

7 września w naszym mieście odbył się 33. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego.
DSCF7033 DSCF7120 DSCF7235 DSCF7313

Logo 33 Bieg

Ogółem w imprezie wzięło udział ok. 1500 osób. Dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali pamiątkowe znaczki i dyplomy. Wszyscy brali udział także w losowaniu upominków rzeczowych. Losowania przeprowadzone były oddzielnie dla 1500 m, 3 i 10 km. Wśród wielu nagród, które losowane były na zakończenie imprezy, znalazły się również dwa rowery górskie oraz ogromna maskotka “miś” ufundowana przez Hurtownię “PINOKIO”. Najlepsza trójka w poszczególnych kategoriach wiekowych w biegu na 10 i 3 km otrzymywała nagrody rzeczowe.

Na 1,5 kilometrową trasę biegu rekreacyjnego po alejkach Parku Miejskiego, w którym nie było klasyfikacji, liczył się tylko udział, wyruszyło ok. 800 miłośników biegania.
W biegu na dystansie 3000 m w tegorocznej imprezie wzięło udział ok.250 osób, a dla najlepszą trójkę w poszczególnych kategoriach wiekowych dodatkowo nagrodzono statuetkami Miejskiego SZS.

Trasa biegu głównego na dystansie 10 km prowadziła ulicami miasta, a strat i meta usytuowane były na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji. 449 biegaczy (w tym 91 kobiet) (absolutny rekord frekwencji biegu głównego, o 60 osób więcej niż w najliczniejszym biegu w roku poprzednim) miało dwukrotnie do pokonania pięciokilometrową pętlę a każdy uczestnik tego biegu otrzymał okazały okolicznościowy pamiątkowy medal. Dodać należy, że zawodnicy rywalizowali na trasie, która w 2010 roku uzyskała atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, a pomiar czasu dokonywany był elektronicznie (uczestnicy biegali z chipami) a zapisywać do imprezy można się było przez internet.

Pierwszy linię mety minął Łukasz Grajcar CKS Budowlani Częstochowa (pierwszy zawodnik w historii biegu, który trzykrotnie z rzędu tryumfator w zawodach). Zwycięzcę biegu nagrodzono zestawem kina domowego nowej generacji. Puchary i nagrody dodatkowe otrzymała również najlepsza Tomaszowianka i Tomaszowianin, którymi okazali się Sylwia Tomczyk 1 w kat. wiek. 16-19 lat i 65 miejsce w klasyfikacji generalnej uzyskując czas 42 min 40 sek. i Krystian Urbaszek 6 w kat. wiekowej 20-29 lat i 10 w klasyfikacji generalnej z czasem 36,10. W rywalizacji pań najlepszą okazała się Antonina Miłek z Puław, która pokonała dystans w 39 min. 13 sek. W klasyfikacji generalnej biegu wyprzedziło ją tylko 27 mężczyzn.

Specjalne nagrodę rzeczową otrzymał Grzegorz Sygut z TKKF Opoczno, który może pochwalić się niebywałym wyczynem gdyż nieprzerwanie od 1982 r. startuje w zawodach. Zaznaczyć należy, że jest jedynym biegaczem, który startował we wszystkich edycjach biegu Malinowskiego.Najstarszym uczestnikiem imprezy był Marek Hendzelewski z Tomaszowa Maz., który osiągnął czas 48 min i 11 sek. i zajął 180 miejsce w klas. generalnej.
Nagrodzono także 33 zawodnika w klas. gen. (urodziny biegu) 33 edycja imprezy, którym okazał się nim Robert Sołtysiak z Rawy Mazowieckiej.

Do Tomaszowa przyjechał rywalizować w zawodach m.in. Paweł Abratkiewicz a także Mariusz Jakus znany aktor z ról w serialach „Czas honoru”, „Fala zbrodni”.

Głównymi sponsorami imprezy byli: Market Dekorator, Las Vegas Power Energy Drink.
Impreza została dofinansowana z budżetu Województwa Łódzkiego przez URZĄD MARSZAŁKOWSKI w ŁODZI i odbywała się pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Nagrody dla najlepszych zawodników wręczali:

  • Prezydent Miasta Tomaszowa Maz. – RAFAŁ ZAGOZDON
  • Sekretarz Miasta Tomaszowa Maz. – KRZYSZTOF JANIK
  • Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej – TOMASZ KUMEK
  • Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Starostwa Tomaszowskiego – GRZEGORZ WĄGRODZKI
  • Dyrektor Kancelarii Marszałka Woj.Łódzkiego – MARCIN MŁYNARCZYK
  • Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji – BOGDAN SMOLAREK
  • Przedstawiciel Firmy POLSKÓR – KRZYSZTOF WOJTALCZYK
  • Prezes Zarządu Miejskiego TKKF – SŁAWOMIR KRĘŻELEWSKI
  • Prezes MSZS – ADAM WONKO

Sponsorzy

  • URZĄD MARSZAŁKOWSKI W ŁODZI
  • Las Vegas Power Energy Drink
  • MARKET „DEKORATOR”
  • Zarząd Główny TKKF w Warszawie
  • Urząd Miasta w Tomaszowie Maz.
  • Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Maz.
  • Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe „POLSKÓR”
  • Bank BPH
  • Centrum Nauki i Biznesu „ŻAK”
  • Stowarzyszenie Abstynenckie „AZYL”
  • Drukarnia „AB DRUK”
  • Stacja Paliw „RAV”
  • Transport Osobowy „WALCZAK”
  • Hurtownia „PINOKIO” – fundator olbrzymiej maskotki nagrody głównej 1,5 km
  • Miejski Szkolny Związek Sportowy
  • Firma „Witamin-shop”
  • Firma „TOMPLAN”
  • Marcel Chmal
  • Henryk Goska
  • Perfekt „SPORT”

Współorganizatorzy

  • Dzielnicowy Ośrodek Kultury
  • Stowarzyszenie Abstynenckie „AZYL”
  • Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim
  • Straż Miejska
  • Polski Czerwony Krzyż Zarząd Rejonowy w Tomaszowie Maz.
  • Związek Strzelecki „STRZELEC” Organizacja Społeczno-Wychowawcza
  • Komenda Hufca ZHP
  • Miejski Zakład Komunikacyjny
  • Klub Sportowy „PILICA”
  • Ludowy Klub Sportowy „START”

Patroni medialni

  • Redakcja TIT
  • Redakcja Dziennika Łódzkiego
  • Telewizja AMAZING
  • Radio FAMA

Organizatorzy

  • Zarząd Miejski TKKF
  • Ośrodek Sportu i Rekreacji

Impreza odbyła się pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Wyniki

WYNIKI BIEGU GŁÓWNEGO NA DYSTANSIE 10 km i 3 km można przeczytać na stronie internetowej Maratony Polskie www.maratonypolskie.pl i stronie Miejskiego TKKF w Tomaszowie Maz. www.tkkftomaszow.pl.

Wyniki biegu na 10km są do pobrania w zbiorczym pliku PDF

Wyniki biegu na 3 km są do pobrania w zbiorczym pliku PDF

Wyniki na podium na dystansie 10 km

Kobiety na 10 km – 16-19 lat

1.Sylwia Tomczyk – MKS Tomaszów Maz. – czas 42,42
2.Kamila Ziółkowska – LUKS Boguszyce – czas 47,70
3.Karolina Rochowiec – Sieradz – czas 47,42

Kobiety na 10 km – 20-29 lat

1.Antonia Miłek – Chemik Noxy Puławy – czas 39,13
2.Katarzyna Oles – Łódź – czas 41,29
3.Katarzyna Downar – Korona Pabianice – cza 43,12

Kobietyna 10 km – 30-39 lat

1.Katarzyna Matysiak – Paradyż Kraśnica – czas 43,21
2. Aleksandra Piekarska – DLB PKO Banku – czas 47,15
3. Sylwia Okólska – Time4Runnig – 47,30

Kobietyna 10 km – 40-49 lat

1.Ewa Ochmańska – KB Arturówek Łódź – czas 43,36
2.Katarzyna Stefańska – GLS Nadarzyn Stara Wieś – czas 45,10
3.Julita Borowczyk – KluczTom Tomaszów Maz.- czas 49,37

Kobietyna 10 km – 50-59 lat

1.Mariola Pasikowska – Łódź – czas 58,16
2.Anna Psut – Tomazów Maz. – czas 1,00,48
3.Henryka Szost – Tomaszów Maz. – czas 1,05,06

Kobiety na 10 km – 60-69 lat

1.Szmytke Sabina – Szakale Bałut Łódź Konstantynów – cza 55,46
2.Wiktorek Jadwiga – Running Team Łódź – czas 59,22 3.Kurzawska Renata – KB Gapa Łódź – czas 1,00,27

Mężczyźni na 10 km – 16 – 19 lat

1.Patryk Stypułkowski – RKS Łódź – Koluszki – czas 34.53
2.Michał Mikołajewski – LUKS Boguszyce – czas 37,08
3.Tobiasz Olszak – MLUKS Rawa Maz.- czas 38,14

Mężczyźni na 10 km – 20-29 lat

1. Łukasz Grajcar – 1 w klas. gen. – CKS Budowlani Częstochowa – Konopiska – czas 33,47
2.Błażej Skowroński – 2 w klas. gen. – LKS Koluszki – czas 34,23
3.Marcin Paszkiewicz – 3 w klas. gen. – LKS Koluszki -Bielawy – czas 34,34

Mężczyźni na 10 km – 30-39 lat

1.Krzysztof Pietrzyk – LKS Koluszki – 34,51
2.Maurycy Oleksiewicz – Łódź – 35,33
3.Artur Kamiński – Gmina Sadkowice -Jajkowice – czas 35,33

Mężczyźni na 10 km – 40-49 lat

1.Tomasz Gwarek – Sadek – czas 37,35
2.Robert Antosiewicz – JW. 4228 Skład Regny – Tomaszów Maz.- czas 38,43
3.Tomasz Orman – Szydłowiec – czas 38,48

Mężczyźni na 10 km – 50-59 lat

1.Kazimierz Kamola – Chemik Noxy Puławy – czas 38,14
2.Jacek Nowocień – GLKS Nadarzyn Podkowa Leśna – cza 38,39
3.Jakub Strzelecki – Krwinka Łódź – czas 41,16

Mężczyźni na 10 km – 60-69 lat

1. Suk Mirosław – Zabiegani Częstochowa – czas 40,37
2. Fiks Zbigniew – Kraszew – czas 42,29
3. Kępiński Henryk – KB Spartakus Bełchatów – 42,18

Mężczyźni na 10 km – pow.70 lat

1.Marek Hendzelewski – TKKF ZNP Tomaszów Maz.– czas 48,09
2.Bronisław Czechowicz – KB TKKF Olimp Tomaszów Maz. – 53,34
3.Witold Błądek – Park Run Łódź – czas 58,43

Wyniki na podium na dystansie 3 km

Dziewczęta na 3km – 15 lat i młodsze

1.Łucja Wiktorowicz – Sport Team Opoczno
2.Karolina Bosiek – Gim.6 Opoczno
3.Magdalena Ciołek – Gim.2 Rawa Maz.

Kobiety na 3km – r. 1996 i starsze

1.Kamila Ziółkowska – LUKS Boguszyce
2.Natalia Grzegorczyk – Sport Team Opoczno
3.Natalia Kowalska – II LO Tomaszów Maz.

Chłopcy na 3km – 15 lat i młodsi

Bartłomiej Świątek – Sport Team Opoczno
Michał Wieczorek – Gim.1 Koluszki
3.Damian Bednarek – LUKS Boguszyce

Mężczyźni na 3km – 16-19 lat

1.Mateusz Celak – Sport Team Opoczno
2.Patryk Sypułkowski – ZSP Nr 2 Koluszki
3.Radosław Bednarek – LUKS Boguszyce

Zdjęcia

album 1 – 310 zdjęć

album 2 – 239 zdjęć

album 3 – 399 zdjęć