10 września 2015 17:40

34. Ogólnopolski Tomaszowski Biegu im. Bronisława Malinowskiego – relacja.

IMG_0335

6 września w naszym mieście odbył się 34. Ogólnopolski Tomaszowski Biegu im. Bronisława Malinowskiego.
Ogółem w imprezie wzięło udział ok. 1300 osób.

Dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali pamiątkowe znaczki i dyplomy. Wszyscy brali udział także w losowaniu upominków rzeczowych. Losowania przeprowadzone były oddzielnie dla 1500 m, 3 i 10 km. Wśród wielu nagród, które losowane były na zakończenie imprezy, znalazły się również dwa rowery górskie oraz ogromna maskotka “miś” ufundowana przez Hurtownię “PINOKIO”. Najlepsza trójka w poszczególnych kategoriach wiekowych w biegu na 10 i 3 km otrzymywała nagrody rzeczowe.
Na 1,5 kilometrową trasę biegu rekreacyjnego po alejkach Parku Miejskiego, w którym nie było klasyfikacji, liczył się tylko udział, wyruszyło ok. 600 miłośników biegania.
W biegu na dystansie 3000 m w tegorocznej imprezie wzięło udział ok.250 osób.
Trasa biegu głównego na dystansie 10 km prowadziła ulicami miasta, a strat i meta usytuowane były na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji. 482 biegaczy (w tym 110 kobiet) ( rekord frekwencji biegu głównego, o 33 osoby więcej niż w najliczniejszym biegu w roku poprzednim) miało dwukrotnie do pokonania pięciokilometrową pętlę a każdy uczestnik tego biegu otrzymał okazały okolicznościowy pamiątkowy medal. Dodać należy, że zawodnicy rywalizowali na trasie, która w 2010 roku uzyskała atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, a pomiar czasu dokonywany był elektronicznie (uczestnicy biegali z numerami, które posiadały chipy) a zapisywać do imprezy można się było przez internet.
Pierwszy linię mety minął Łukasz Grajcar CKS Budowlani Częstochowa (pierwszy zawodnik w historii biegu, który już czterokrotnie z rzędu tryumfował w zawodach). Pokonał trasę w 32 min. i 58 sek. i został zwycięzcą kat. 20-29 lat. Zwycięzcę biegu nagrodzono dobrej klasy zegarkiem sportowym. Puchary i nagrody dodatkowe otrzymała również najlepsza Tomaszowianka i Tomaszowianin, którymi okazali się Sylwia Tomczyk 1 w kat. wiek. 16-19 lat i 102 miejsce w klasyfikacji generalnej uzyskując czas 42 min 54 sek. i Krystian Urbaszek 3 w kat. wiekowej 20-29 lat i 6 w klasyfikacji generalnej z czasem 34,15. W rywalizacji pań najlepszą okazała się Katarzyna Matysiak z Opoczna, która pokonała dystans w 40 min. 45 sek. W klasyfikacji generalnej biegu wyprzedziło ją 61 mężczyzn.
Specjalne nagrodę rzeczową otrzymał Grzegorz Sygut z TKKF Opoczno, który może pochwalić się niebywałym wyczynem gdyż nieprzerwanie od 1982 r. startuje w zawodach. Zaznaczyć należy, że jest jedynym biegaczem, który startował we wszystkich edycjach biegu Malinowskiego. Najstarszym uczestnikiem imprezy był Marek Hendzelewski z Tomaszowa Maz., który osiągnął czas 50 min i 41 sek. i zajął 282 miejsce w klas. generalnej.
Nagrodzono także 34 zawodnika w klas. gen. (urodziny biegu) 34 edycja imprezy, którym okazał się nim Wojciech Majcher z Tomaszowa Maz.
Podkreślić należy udział w biegu na dystansie 10 km Prezydenta Miasta Tomaszowa Maz. Marcina Witko.
Głównymi sponsorami imprezy byli: Las Vegas Power Energy Drink, Market Dekorator oraz NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej, które dużą grupą reprezentowali swoją firmę.
Impreza została dofinansowana z budżetu Województwa Łódzkiego przez URZĄD MARSZAŁKOWSKI w ŁODZI i odbywała się pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
Nagrody dla najlepszych zawodników wręczali: Prezydent Miasta Tomaszowa Maz. – Marcin Witko, Inspektor Wydziału Kultury Fizycznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego – Bogdan Krawczyk, Naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu Starostwa Tomaszowskiego – Beata Stańczyk, przedstawiciel Firmy „POLSKÓR” Krzysztof Wojtalczyk.

S P O N S O R Z Y
1. URZĄD MARSZAŁKOWSKI W ŁODZI
2. Las Vegas Power Energy Drink
3. MARKET „DEKORATOR”
4. NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej
5. Urząd Miasta w Tomaszowie Maz.
6. Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Maz.
7. Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe „POLSKÓR”
8. Stowarzyszenie Abstynenckie „AZYL”
9. Drukarnia „AB DRUK”
10. Stacja Paliw „RAV”
11. Przewozy Osobowe „WALCZAK”
12. Hurtownia „PINOKIO” – fundator olbrzymiej maskotki nagrody głównej 1,5 km
13. Firma „Witamin-shop”
14. Firma „TOMPLAN”
15. Henryk Goska

Współorganizatorzy
1. Dzielnicowy Ośrodek Kultury
2. Stowarzyszenie Abstynenckie „AZYL”
3. Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim
4. Straż Miejska
5. Polski Czerwony Krzyż Zarząd Rejonowy w Tomaszowie Maz.
6. Związek Strzelecki „STRZELEC” Organizacja Społeczno-Wychowawcza
7. Ochotnicza Straż Pożarna Tomaszów Maz.-Białobrzegi
8. Komenda Hufca ZHP
9. Miejski Zakład Komunikacyjny
10. Klub Sportowy „PILICA”

Patroni medialni
1. Redakcja TIT
2. Redakcja Dziennika Łódzkiego
3. Telewizja AMAZING
4. Radio FAMA

O R G A N I Z A T O R Z Y
1. Zarząd Miejski TKKF
2. Ośrodek Sportu i Rekreacji

WYNIKI BIEGU GŁÓWNEGO NA DYSTANSIE 10 km można przeczytać na stronie internetowej Maratony Polskie www.maratonypolskie.pl .

Wyniki na dystansie 3 km

Dziewczęta 15 lat i młodsze
1.Magdalena Ciołak – LUKS Boguszyce
2.Karolina Bosiek – Gim.6 Opoczno
3.Natalia Koperska – LUKS Boguszyce
Kobiety r. 1999 i starsze:
1.Lucja Wiktorowicz – Sport Team Opoczno
2.Magdalena Pierzchała – LUKS Koluszki
3.Karolina Gąsecka – I LO Tomaszów Maz.
Chłopcy 15 lat i młodsi
1. Damian Bednarek – LUKS Boguszyce
2. Nosek Szymon – LUKS Boguszyce
3.m Adrian Pęczek – Gimnazjum Nr 3 Tomaszów
Mężczyźni 16-19 lat
1.Mateusz Celak – Sport Team Opoczno
2.Szymon Wiktorowicz – Sport Team Opoczno
3.Radosław Bednarek – Luks Boguszyce


kategoria: biegi