26 marca 2014 00:26

TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ im. JÓZEFA ZAKRZEWSKIEGO O PUCHAR „KLUBU SPORTOWEGO LECHIA”

siatkówka

W czasie nadchodzącego weekendu tomaszowscy amatorzy rywalizować będą w Turnieju Piłki Siatkowej – jednej z najstarszych w naszym mieście cyklicznych imprez TKKF. Impreza ma ponad trzydziestoletnią tradycję. W tym roku po raz czwarty impreza odbywać się będzie dla uczczenia pamięci Józefa Zakrzewskiego. W ten sposób działacze TKKF chcą rok rocznie przypominać postać zasłużonego działacza społecznego, założyciela, pierwszego, wieloletniego oraz Honorowego Prezesa Zarządu Miejskiego TKKF w Tomaszowie Mazowieckim, który zmarł jesienią 2010 r. W tym roku imprezę dofinansowali i ufundowali główne trofeum sponsorzy wspierający działalność „Klubu Sportowego Lechia”(Klub Piłki Siatkowej), a nad imprezą objął patronat Starosta Tomaszowski Piotr Kagankiewicz.


W rywalizacji uczestniczyć będzie 6 zespołów: Polskór, Straż Pożarna, Extom Tom-Stone, Kruszmaks, Radkal, TKKF Olipm-Avolley.pl. W turnieju przewidziano system gier grupowych. Rozstawione zostaną dwie najlepsze drużyny Mistrzostw Tomaszowa po pierwszej rundzie sezonu 2013/2014, którymi są Straż Pożarna i Extom Tom-Stone. Rozgrywki toczyć się będą w hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 przy ul. Św. Antoniego (Gastronomik). Rozpoczną się w sobotę o godz. 10.00. Tego dnia rozegrane zostaną wszystkie mecze eliminacyjne. Na niedzielę zaplanowane najważniejsze pojedynki. O godz. 10.00 rozegrane zostaną półfinały. O godz. 11.00 rozpocznie się mecz o trzecie miejsce, a wielki finał o godz. 12.00.

Organizatorami turnieju są: Zarząd Miejski TKKF, Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Do organizacji zawodów włączyło się również Starostwo Powiatowe i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2. Impreza została dofinansowana przez Gminą Miasto Tomaszów Mazowiecki.