27 lutego 2013 15:10

TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ im. JÓZEFA ZAKRZEWSKIEGO O PUCHAR „KLUBU SPORTOWEGO LECHIA” – zapowiedź

siatkówka

W czasie nadchodzącego weekendu tomaszowscy amatorzy rywalizować będą w Turnieju Piłki Siatkowej – jednej z najstarszych w naszym mieście cyklicznych imprez TKKF. Impreza organizowana zawsze na początku Nowego Roku. Turniej ma ponad trzydziestoletnią tradycję.

W tym roku po raz trzeci impreza odbywać się będzie dla uczczenia pamięci Józefa Zakrzewskiego. W ten sposób działacze TKKF chcą rok rocznie przypominać postać zasłużonego działacza społecznego, założyciela, pierwszego, wieloletniego oraz Honorowego Prezesa Zarządu Miejskiego TKKF w Tomaszowie Mazowieckim, który zmarł jesienią 2010 r. Tegoroczna impreza odbywa się również dla uczczenia 45-lecia powstania Miejskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej w Tomaszowie Mazowieckim.

W tym roku imprezę dofinansowali i ufundowali główne trofeum sponsorzy wspierający działalność „Klubu Sportowego Lechia”(Klub Piłki Siatkowej), a nad imprezą objął patronat Starosta Tomaszowski Piotr Kagankiewicz.

W rywalizacji uczestniczyć będzie 9 zespołów:

  • Polskór, Volleyball Team
  • Straż Pożarna
  • Extom, Hydraus
  • Kruszmax
  • Radkal
  • Junior
  • Kapstal.

W turnieju przewidziano system gier grupowych. Rozstawione zostaną trzy najlepsze drużyny Mistrzostw Tomaszowa po pierwszej rundzie sezonu 2012/2013, którymi są Polskór Volleybal Team i Straż Pożarna. Rozgrywki toczyć się będą w hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 przy ul. Św. Antoniego (Gastronomik). Rozpoczną się w sobotę o godz. 9.00. Tego dnia rozegrane zostaną wszystkie mecze eliminacyjne. Na niedzielę zaplanowane najważniejsze pojedynki. O godz. 10.00 rozegrane zostaną półfinały. O godz. 11.00 rozpocznie się mecz o trzecie miejsce, a wielki finał o godz. 12.00.

Organizatorami turnieju są: Zarząd Miejski TKKF, Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Do organizacji zawodów włączyło się również Starostwo Powiatowe, Wydział Edukacji Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego Wydział Strategii i Zarządzania Projektami Urzędu Miasta i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2. Impreza została dofinansowana przez Gminą Miasto Tomaszów Mazowiecki.

1%

1procentMiejskie TKKF serdecznie dziękuje wszystkim darczyńcom, którzy przekazali 1 % podatku na działalność stowarzyszenia. Zgodnie z deklaracją pozyskane środki wykorzystywane będą na organizację imprez sportowo-rekreacyjnych.

Zarząd uprzejmie prosi o wpłaty z rozliczenia za 2012 r. W zeznaniu rocznym należy podać numer KRS: 0000236933 oraz pełną nazwę stowarzyszenia: Miejskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej, Tomaszów Mazowiecki.